انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

آموزش استفاده از ارۀ گردبر


در این مقاله چگونگی استفاده از اره گردبر ، و نحوه تنظیم عمق و زاویه برش این دستگاه ، به صورتی ساده ، عنوان شده است.

چنانچه اولین بار است که از یک اره گردبر استفاده می کنید ، پیشنهاد می کنم از شخصی که با کار با این اره ها آشناست ، تقاضا کنید که در کنار شما حضور داشته باشد. این امر را بدین دلیل مطرح کردم که هم از لحاظ ایمنی اطمینان بخش است و هم اینکه ، در صورت پیش آمدن سوالات فرعی در این زمینه ، این شخص بتواند به شما کمک کند.

نکته : همیشه در زمان انجام هر نوع برش ، از عینک ایمنی استفاده کنید.

اره گردبرهای متنوعی ، با برندهای مختلف ، در بازار موجودند. اره ای که ما از آن استفاده می کنیم ، اره شارژی Ryobi است. من همیشه به قسمت های اصلی اره توجه می کنم و شما می توانید آنها را در عکس مشاهده کنید.من معمولا از اره گرد برم ، برای زدن برش های طولانی که لازم نیست به صورت خیلی دقیق انجام شده و خیلی صاف باشند ، استفاده می کنم.

اگر یک اره گردبر جدید خریداری کرده اید احتمالا باید ابتدا تیغه آن را به دستگاه متصل کنید. مهمترین کاری که باید در این زمینه انجام دهید ، این است که مهره وسط را باز کنید.محافظ تیغه در زیر تیغه قرار می گیرد ، مگر اینکه شما آن را جدا کنید.


زمانی که شروع به اره کردن نمایید ، این محافظ در اطراف تیغه حرکت می کند.

شما می توانید عمق و زاویه برش را نیز ، تنظیم کنید. معمولا جهت تنظیم عمق برش ، یک دسته در پشت دستگاه تعبیه می شود. (این خصوصیت شامل اکثر اره گردبرها می شود.)

تنها کافی است که این دسته را بچرخانید تا صفحه زیرین ، به سمت پایین ، سر بخورد.

 

همچنین می توانید زاویه برش را از محل مخصوص آن تنظیم کنید. این قسمت در جلو اره تعبیه شده است و جهت اعمال برش های اریب ، به کار می رود.

 

راستش را بخواهید ما از این دو خصوصیت اره گردبر ، زیاد  استفاده نمی کنیم و تمایل داریم تا برش های اریب خود را با اره فارسی بر ، بزنیم.

حالا بیایید به سراغ قسمت جذاب ، یعنی برش با اره برویم. زمانی که قصد دارید با اره گردبر برش بزنید ، باید هر دو کلید را فشار دهید تا اره روشن شود. معمولا ، باید اول کلید بالایی را فشار داده و بعد در حالی که آن را با انگشت خود نگه داشته اید ، کلید پایینی را فشار می دهید.


سعی کنید تا قبل از برش ، خط برش را بر روی مورد کار خود ترسیم نمایید. از شکاف اره به عنوان راهنمای برش خود ، استفاده کنید. در زمان شروع برش ، اره را صاف نگه دارید و قبل از شروع به کار آن را به لبه چوب به طور کامل مماس نکرده و کمی فاصله دهید.


همچنین در ابتدا که شروع به برش می کنید باید محافظ اره را به سمت بالا بکشید. حالا کلید ها را فشار داده و به آرامی اره را بر روی مورد کار خود به سمت جلو حرکت دهید. زمانی که تیغه اره شروع به بریدن چوب کرد ، می توانید محافظ را آزاد کنید. اکنون این دست شما آزاد می شود و می توانید از آن جهت گرفتن دسته اره ، استفاده کنید.

اگر در حال برش شیئی هستید که به راحتی در جای خود حرکت می کند و کار شما را مشکل می سازد ، می توانید از این دست برای نگهداشتن آن استفاده کنید. در هر صورت دقت کنید که دست و انگشتان دستتان را دور از تیغه اره نگه دارید.

به همین سادگی می توانید با یک اره گردبر ، برش بزنید.

این مقاله در تاریخ چهارشنبه، 12 خرداد، 1395 منتشر شده است.
     
نظرات موجود: 0
نوشتن نظر
     

محصولات مرتبط با این مقاله:

اره گرد بر 76502 زوودوس
اره گرد بر 76502 زوودوس