انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

کشتی غرق شده ، حاوی سکه های طلا و مجسمه الهه ماه ، متعلق به دوران رومی ها ، کشف شد.

خلاصه خبر:

چند غواص به طور تصادفی این گنج عظیم را کشف کرده اند و این امکان را برای باستانشناسان ، فراهم ساختند تا تعداد زیادی تکه های مجسمه ، پیکره های مجسمه ای و سکه را از کف دریا جمع کرده  و این آثار باستانی با ارزش را از خطر نابودی نجات دهند.

متن کامل خبر:

گاهی پسماندهای یک تمدن ، برای تمدنی دیگر ، گنج تلقی می شود. کشتی مملو از مجسمه های برنزی در بندر قیصریه اسرائیل کشف شد. این کشتی که متعلق به 1,600 سال قبل است در حال حرکت به سمت محل بازیافت ، غرق شده است.

چند غواص به طور تصادفی این گنج عظیم را کشف کرده اند و این امکان را برای باستانشناسان ، فراهم ساختند تا تعداد زیادی تکه های مجسمه ، پیکره های مجسمه ای و سکه را از کف دریا جمع کرده  و این آثار باستانی با ارزش را از خطر نابودی نجات دهند.

اداره کل باستانشناسی اسرائیل ، در تاریخ 16 می ، اعلام کرد که این کشف ، در واقع ، شامل ساخته های دست انسان هایی است که در اواخر دوران امپراتوری رومی ها ، می زیسته اند و در میان آن ها مجسمه الهه ماه نیز به چشم می خورد. همچنین باستانشناسان ،  مقدار زیادی سکه نیز ، در این کشتی یافتند.

به نظر می رسد که این کشتی در ورودی بندر ، درگیر هوای طوفانی شده ، کنترل خود را از دست داده و پس از برخورد با دیوار دریایی ، غرق شده است. (دیوارهای دریایی دیواره‌ هایی هستند که توسط انسان ها ، برای جلوگیری از عمل تخریبی امواج و جریان‌ های دریایی ، در کنار دریا ساخته می ‌شوند.)   

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:694

نظرات

بازگشت