انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

واقعیت های باورنکردنی درمورد انسان (قسمت دوم)

خلاصه خبر:

واقعیت هایی در مورد بشر وجود دارد که ممکن است شما را شوکه کند.

متن کامل خبر:

6. افراد خلاق عمر طولانی تری دارند.

تحقیق نشان داده است که هر چه فرد خلاق تر باشد، عمر وی افزایش می یابد. دیگر مطالعات نیز عمر طولانی را مرتبط با فعالیت های خلاقانه و شغل هایی که ماهیت خلاقانه دارند دانسته است. محققان بر این باورند که احمالا این مسئله ریشه در این دارد که افراد خلاق، قادرند از طریق افکار خلاقانه، استرس ها را بهتر مدیریت کرده و از مغز خود به خوبی نگهداری می کنند.

7. کسانی که در ارتفاعات بالاتر از سطح دریا زندگی می کنند ، نسبت به افرادی که هم سطح با دریا هستند ، عمر طولانی تری دارند.

زندگی در ارتفاعات بالاتر از سطح دریا ، بدن را مجبور می کند تا خود را با سطح پایین اکسیژن  تطبیق دهد ، که ممکن است در کارکرد قلب تغییراتی فیزیولوژیکی ایجاد کند. به نظر می رسد این امر برای برخی از مردم مفید واقع شده و عمر آن ها را از یک تا چهار سال افزایش می دهد.

8.  داشتن گیاهان خانگی در محیط اطراف ، گستره توجه را افزایش می دهد. (فراخناى توجه : مدت‏ زمانی که فرد می‏تواند بر یک موضوع تمرکز کند.)

تحقیقات متعدد حاکی از آن اند که ، دانش آموزان و پیشه ورانی که می توانند از میز خود گیاهان را ببینند ، گستره توجه افزاینده ای داشته اند. به نظر می رسد این یافته علمی با کشف دیگری در ارتباط است که حاکی از آن است که تمرکز با در تماس بودن با طبیعت ، بهبود می یابد.

9.اغلب مردم ظرف 7 دقیقه بعد از دراز کشیدن ، به خواب می روند.

یک راه جهت اندازه گیری مراحل خواب به وسیله بررسی انواع امواج مغزی که در طول هر مرحله از خواب وجود دارند ، صورت می گیرد.  امواج آلفا مربوط به مرحله اول خواب است که شبیه مدیتیشن یا ریلکسیشن عمیق است. وقتی شخص از امواج آلفا به تتا عبور می کند ، به خواب می رود. حرکت از آلفا به تتا حدود 5 تا 10 دقیق طول می کشد و میانگین آن 7 دقیقه است.

10.تنها دو درصد جمعیت جهان داری چشمان سبز رنگ هستند.

رنگ سبز نادرترین رنگ چشم در جهان است. این رنگ در بین مردم اروپای شمالی و مرکزی متداول است. اما در بین مردم آسیا و خاورمیانه نیز یافت می شود. در گذشته تصور بر این بود که تنها یک یا دو ژن در رنگ چشم دخیل هستند اما امروزه دانشمندان بر این باورند که تا 12 ژن بر رنگ چشم تاثیر دارد. این امر پیش بینی دقیق رنگ چشمی که قرار است فردی از والدین خود به ارث ببرد را دشوار می کند. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1007

نظرات

بازگشت