انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (35)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (17)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

شناسایی و جلوگیری از مشکلات نقدینگی (وضع پرداخت ها و دریافتهای شرکت و میزان پول نقد موجود)

خلاصه خبر:

هیچ چیز به اندازه مدیریت نقدینگی ، کسب و کارهای کوچک را به چالش نمی کشد. اگر پولی که طلب دارید را دریافت نکنید ، ممکن است نتوانید مخارج خود را پوشش داده و یا نتوانید جهت رشد سرمایه خود به آن پول تزریق کنید. این امر در زمان پایین بودن میزان سود های به دست آمده ، نگران کننده تر می شود. 

متن کامل خبر:

در نظر داشتن امور زیر در شناسایی و جلوگیری از مشکلات نقدینگی ، به شما کمک خواهد کرد. 

1. دفترداری (ثبت داد و ستدها) نا منظم

بهترین راه برای اجتناب از این امر، دقت در امر دفتر داری و ثبت داد و ستد ها با زیر نظر گرفتن حساب ها به طور مداوم است. اگر همه چیز مرتب و سازمان یافته باشد این امکان را می یابید تا تصویر واضحی از موقعیت مالی شرکت داشته باشید.

2. دیرکرد پرداخت ها

تعویق در پرداخت ها ممکن است باعث آزردگی های مداوم در شرکت های کوچک شود. دریافت نکردن دستمزد در زمان مقرر می تواند منجر به ایجاد مشکلاتی در نقدینگی شده که آن نیز ممکن است مانعی برای رشد شرکت شده و حتی تجارت شما را به کلی به خطر بیاندازند.

به عنوان صاحب تجارتی کوچک باید پرداخت فوری صورت حساب ها را در اولویت قرار داده و نحوه پرداخت ها را برای مشتریان به راحت ترین صورت ممکن میسر سازید.  

3.وقفه در روند تجارت

چنانچه روند فروش کاهش یابد ، درآمد به صورت ناگهانی سقوط می کند که باعث اشکال در نقدینگی می گردد. جهت جلوگیری از ابتلا به چنین وضعیتی ، باید روند فروش و درآمد ماهیانه را با دقت زیر نظر داشته باشید. اگر متوجه موردی غیر عادی شدید، جهت جلوگیری از وقفه در نقدینگی اقدامات لازم را به عمل آورید.

4.بیش از توان مالی خود یا نیاز بازار داد و ستد کردن

اگر در کسب و کارتان بیشتر از آنچه توانایی اجرا و مدیریت  آن را دارید ، اقدام کنید ، امکان دارد نتوانید نیاز های مشتریان را آن طور که باید برآورده کرده و یا کاری که ارائه می دهید مطابق با استانداردهای لازم نباشد. این امر ممکن است بهانه ای به دست مشتریان بدهد تا پرداخت های خود را انجام نداده و عملا قرارداد به ضرر شما پیش برود.

5 . بیش از اندازه مقروض بودن

اگر در تجارت خود بسیار مقروض هستید ، این امر برای شما گران تمام شده و سود های به دست آمده را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین روی سابقه و اعتبار شما هم تأثیر منفی می گذارد. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:625

نظرات

بازگشت