انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

مطالعه با تبلت در هنگام خواب ، ممکن است در کیفیت خواب ، تاثیرگذار باشد.

خلاصه خبر:

شرکت کنندگان در این تحقیق اعلام کردند در زمان هایی که کتاب معمولی مطالعه می کردند ، احساس خواب آلودگی بیشتری می کردند.

متن کامل خبر:

طبق خبرگزاری سلامت رویترز ، تحقیقی جدید حاکی از آن است که کسانی که 30 دقیقه قبل از به خواب رفتن بر روی تبلت مطالعه می کنند نسبت به کسانی که کتاب معمولی می خوانند ، فعالیت های الکتریکی متفاوتی در مغز در طول خواب داشته و کمتر خواب آلود بوده اند. اما زمان صرف شده جهت به خواب رفتن در هر دو روش مطالعه یکسان بوده است.

سرپرست این تحقیق جین گرونلی از دانشگاه برگن نروژ اظهار داشت : آز آنجایی که نور اثری هشیار کننده دارد ، ما پیش بینی کردیم که استفاده از iPad در هنگام خواب در مقایسه با کتاب ، خواب آلودگی کمتری به همراه داشته باشد. اما شگفت زده شدیم که نور iPad پروسه به خواب رفتن را به تعویق نمی اندازد.

با این حال جین گرونلی از طریق ایمیل به خبرگزاری سلامت رویترز گفت: ما متوجه تاخیری معادل 30 دقیقه در کند شدن امواج مغزی در هنگام به خواب رفتن کاربران iPad بوده ایم.

در این تحقیق 16 نفر افراد غیر سیگاری در گروه سنی 22 تا 33 سال که با کار با تبلت آشنایی داشتند و داری هیچ گونه اختلال روانپزشکی ، فیزیکی و اختلالات خواب نبودند ، شرکت داشتند.

در طول این تحقیق که در آن شرکت کنندگان در تختخواب خودشان می خوابیدند ، محققان به مدت سه شب با روش پلی سومنوگرافی ، الگوهای خواب شان را ثبت کردند.

(در سالهاي اخير خواب به عنوان يك پديده ي الكتريكي شناخته شده است و اختلالات آن بايد به عنوان يك نشانه ي مهم در نظر گرفته شوند. اين اختلالات مي تواند موجب اختلال در وضع فيزيولوژيك بدن يا بروز مشكلات عاطفي و رفتاري در افراد شود. نتيجه ي اين اختلالات تنها به زمان خواب محدود نمي شود بلكه در زمان بيداري نيز نمود پيدا مي كند. روش پلي سومنوگرافي روش مناسبي براي پي بردن  به اختلال خواب در افراد مبتلا است.)

شرکت کنندگان در این تحقیق اعلام کردند که همان طور که در نشریه Sleep Medicine  هم گزارش شده بود ، وقتی کتاب معمولی مطالعه می کردند ، احساس خواب آلودگی بیشتری می کردند. بعد از مطالعه از روی , iPad نوار مغزی EEG نشانگر تاخیر و کاهش امواج تدریجی مغزی که نمایانگر خواب عمیق در مغز بعد از شروع پروسه خواب است ، در مقایسه با زمانی که شرکت کنندگان از روی کتاب مطالعه کردند ، بود.  

(نوار مغزی یا الکتروانسفالوگرافی (Electroencephalography) یا الکترومغزنگاری ، ثبت فعالیت الکتریکی مغز است، این تکنیک شامل اخذ سیگنال توسط الکترودهای سطحی، بهبود سیگنال (معمولاً تقویت و حذف نویز)، چاپ سیگنال و آنالیز آن می‌شود. آنچه روی کاغذ چاپ می‌شود، الکتروانسفالوگرام نامیده می‌شود.)

جین گرونلی گفت که چشم امواج دارای طول موج کوتاه نور آبی را جذب کرده و سیگنال هایی را به مغز می فرستد که با تحریک مناطق فعال مربوط به هشیاری و بیداری مغز ،  این تصور برای مغز پیش می آید که هنگام  روز است و نه شب.  

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:992

نظرات

بازگشت