انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

دانشمندان ام آی تی ، از باتری جدیدی با تکنولوژی سبزتر ، خبر دادند.

خلاصه خبر:

این پیشرفت بزرگ ، بسیار حیاتی است چرا که اغلب باتری ها ، از مواد سمی مثل لیتیوم ، تشکیل شده اند.

متن کامل خبر:

یکی از تیم های تحقیقاتی ام آی تی ، راهی محیط زیست دوستانه یافته است که به وسیله آن جریان الکتریسیته تولید کند ، این روش گرما را مهار می کند اما در آن هیچ گونه فلز یا مواد سمی موجود نمی باشد.

این پیشرفت بزرگ ، بسیار حیاتی است چرا که اغلب باتری هایی که ایجاد نیرو می کنند از باتری های گوشی های هوشمند گرفته تا کامپیوتر ، از مواد سمی مثل لیتیوم که دفع آن به صورت زباله دشوار بوده و منابع محدودی در تولید آن وجود دارد ، تشکیل شده اند. لیتیوم همچنین بسیار قابل اشتعال است.  

این کشف بزرگ بر اساس کشفی که در سال 2010 توسط مایکل استرانو صورت گرفت ، پایه ریزی شد. وی متوجه شد که سیمی که از استوانه های کوچکی از کربن ساخته شده بود و به کربن نانوتیوب معروف است ، زمانی که به صورت فزاینده ای از یک سمت به سمت دیگر گرما داده شود ، می تواند جریان الکتریکی تولید کند ، درست مثل زمانی که فیوزی را روشن می کنید.

این پروسه به صورت گرمای جهنده ای نمود می یابد که الکترون ها را از طریق مجموعه ای از نانوتیوب ها به پیش می راند و الکترون ها را مانند موج سوارن بر روی موج ، با خود حمل می کند.  

(کربن نانوتیوب یا نانولوله‌های کربنی که از صفحات کربن به ضخامت یک اتم و به شکل استوانه‌ای توخالی ساخته شده‌است در سال ۱۹۹۱ توسط سامیو ایجیما (از شرکت NEC ژاپن) کشف شد.خواص ویژه و منحصر به فرد آن از جمله مدول یانگ بالا و استحکام کششی خوب از یک طرف و طبیعت کربنی نانولوله‌ها (به خاطر این که کربن ماده‌ای است کم وزن، بسیار پایدار و ساده جهت انجام فرایندها که نسبت به فلزات برای تولید ارزان‌تر می‌باشد) باعث شده که در دهه گذشته شاهد تحقیقات مهمی در کارایی و پرباری روش‌های رشد نانولوله‌ها باشد.)

حال استرانو و تیمش که شامل دانشجویان فارق التحصیل ، سایال ماهاجان و آلبرت لو ، می باشد ، قدمی جدید در این زمینه برداشته اند. آن ها کارایی این تکنولوژی را بیش از هزار برابر افزایش داده اند. به عبارت دیگر آن ها دستگاه هایی تولید کرده اند که قادر اند نیرویی معادل بهترین باتری های امروزی تولید کنند. این اختراع در نشریه Energy & Environmental Science به چاپ رسید. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1045

نظرات

بازگشت