انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

گوگل اتاقی پر از دست های رباتی دارد که در حال یادگیری هماهنگی چشم و دست هستند.

خلاصه خبر:

در اصل گوگل این دست های رباتی را به سنسور های اصلی دیداری و همچنین یک شبکه عصبی یا به عبارتی مغز مصنوعی با قابلیت یادگیری ، مجهز کرده است.

متن کامل خبر:

این اقدام مفهومی فراتر از ساختن یک دست رباتی خوب دربر دارد. چرا که در مورد آموزش مهارت های لمسی به ربات است.

در اصل گوگل این دست های رباتی را به سنسور های اصلی دیداری و همچنین یک شبکه عصبی یا به عبارتی مغز مصنوعی با قابلیت یادگیری ، مجهز کرده است. از ربات ها خواسته شده تا در بین توده ای ، به دنبال اشیائی خاص بگردند و یاد بگیرند که چگونه به بهترین نحو ممکن ، آن ها را در دست بگیرند تا بتوانند حرکت شان دهند. 

صحبت در مورد این پروسه راحت تر از به انجام رساندن آن است چرا که این مهارتی است که کسب آن برای انسان نیز به مرور انجام می گیرد. محققان اعلام کردند که اصل این پروسه در حقیقت هماهنگی چشم و دست می باشد.

هدف آن است که ربات به صورت اتوماتیک عمل دسته بندی و تفکیک را به انجام برساند. این ربات ها می توانند در انبارها به کار بیایند یا در پروسه بازیافت ، بطری ها و قوطی ها آلومینیومی را از میان دیگر اشیای موجود در درون سطل ها ، جدا کنند.

با وجود تمام این ها ، اعطای قدرت استدلال تشخیص اشیا به صورت سه بعدی و فضاها و فاصله های آن ، به یک ماشین و قابلیت شناسایی و پذیرش اشیا و اینکه ربات ها قادر شوند قدرت گرفتن آن ها را به گونه ای تنظیم کنند که طبق کار مورد نظر ، فشار وارده کمتر و یا در صورت نیاز بیشتر شود ؛ می تواند مزیت در حال پیشرفت بزرگی ، محسوب شود.  

(هماهنگی چشم و دست مهارتی است که به کنترل هماهنگ حرکت چشم و حرکت دست، و نیز پردازش اطلاعات دیداری به منظور هدایت دست برای دستیابی و گرفتن اشیاء اطلاق می شود. در واقع این مهارت هماهنگی حرکت چشم و دست برای انجام یک کار خاص است. این مهارت به ویژه برای ورزشکاران، هنرمندان (به ویژه نوازندگان)، افرادی که بازی کامپیوتری می کنند و تایپیست‌ها بسیار اهمیت دارد.)

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:771

نظرات

بازگشت