انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (38)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (23)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

فیسبوک کامپیوترها را طوری برنامه ریزی می کند که قادر شوند عکس ها را برای نابینایان شرح دهند.

خلاصه خبر:

فیسبوک با استفاده از برنامه هوش مصنوعی ، جهت توضیح عکس ها برای نابینایان و افرادی که بینایی شان دچار آسیب شده است ، اقدام کرد. 

متن کامل خبر:


خبرگزاری کالیفرنیا ، منلو پارک -  فیسبوک در حال تعلیم کامپیوترهایش جهت تبدیل شدن به چشمی راهنما برای افراد نابینا و کسانی که دید آسیب دیده دارند است ، تا در زمانی که در حال  بررسی عکس ها در بزرگترین شبکه اجتماعی آن لاین جهان هستند ، به آن ها کمک کند.  

این خصوصیت که در روز سه شنبه بر روی اپلیکیشن های آیفن و آیپد به اجرا در آمد ، اجزای موجود در عکس ها را با استفاده از  نوعی هوش مصنوعی که قادر به شناسایی اشیا و صورت ها است ، تفسیر می کند.  

VoiceOver صفحه خوانی که درون نرم افزار آیفن و آیپد کارگذاری شده ، باید جهت اجرای سیستم شرح عکس فیسبوک ، روشن باشد ، تا این ویژگی جدید ، عمل کند. این ویژگی هم اکنون تنها به زبان انگلیسی موجود است.

(ویژگی خواندن متون:برای کسانی که در خواندن متون در آیفون و آیپد مشکل دارند می توانند از ویژگی VoiceOver استفاده کنند. وقتی این ویژگی را فعال کنید با هر یکبار تپ کردن روی هر چیز که در صفحه نمایش می بینید، متن آن برای شما خوانده می شود. در این حالت برای انتخاب کردن هر چیز باید یکبار تپ کنید.)

در گذشته صفحه خوان ها در فیسبوک تنها بدین صورت عمل می کردند که شخص تنها این را می شنید که فردی عکسی را به اشتراک گذاشته است و جزئیات ارائه داده نمی شد.

تفسیر کننده عکس در ابتدا به دایره لغتی 100 کلمه ای محدود می شود تا از ارائه توضیحات بیش از حد توسط کامپیوتر ، جلوگیری شود. برای مثال این صدای اتوماتیک ممکن است تنها به کاربر بگوید که عکس شامل سه نفر است که در محیط خارج از خانه بوده و لبخند به لب دارند ، بدون اضافه کردن این امر که این جمع سه نفره نوشیدنی در دست دارند یا ممکن است بگوید این عکسی از یک پیتزا است ، بدون اضافه کردن این که بر روی آن پپرونی و زیتون وجود دارد.

فیسبوک در ارائه این تکنولوژی که Automatic Alternative Text (یا متن جایگزین خودکار) نامیده می شود ، جهت جلوگیری از اشتباهاتی که در صورت بروز ، منجر به رنجاندن مخاطبان خود می شود ، با احتیاط عمل می کند. گوگل از ریسک خودکارسازی ، در سال گذشته زمانی آگاه شد که اپلیکیشن عکس ارائه شده توسط این شرکت که داری خصوصیت تشخیص تصویر است ، زوجی سیاه پوست را ، گوریل تفسیر کرد.   

(خودکار سازی به معنای هرگونه فرایند کاربرد دستگاه‌های خودکار یا پیشرفته برای آسان‏سازی فعالیت‌های انسان یا گسترش توانایی‌های ذهنی و بدنی وی می باشد.)  

 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:432

نظرات

بازگشت