انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

تحقیقی حاکی از آن است که بازی های سه بعدی باعث بهبود حافظه می شوند.

خلاصه خبر:

تحقیقی جدید حاکی از آن است که بازی های ویدیویی سه بعدی، در زمانی به کوتاهی دو هفته به بهبود حافظه کمک می کنند، این خبر بسیار خوبی در زمینه مبارزه با از دست دادن حافظه، که در اثر بالارفتن سن به وجود می آید، می باشد. 

متن کامل خبر:

تحقیقی جدید که توسط یک تیم زیست عصب شناس، از دانشگاه اروین کالیفرنیا، انحام شد، حاکی از آن است که بازی های  سه بعدی، ساختار حافظه را بهبود می بخشند. بر طبق اظهارات محققان، امکان دارد این کشفیات در جهت مبارزه علیه بیماری دمنشیا (از دست دادن مشاعر) و از دست دادن حافظه موثر باشند.

دانشمندان یک گروه از دانشجویان که بازی های کامپیوتری انجام نمی دادند را گرد آوردند و آن ها را به دو گروه تقسیم کردند، سپس از آنان خواستند به مدت دو هفته هر روز سی دقیقه، بازی های ویدیویی انجام دهند. یک گروه یک بازی دو بعدی با نام انگری بردز و دیگری بازی پیچیده تر سه بعدی سوپر ماریو را انجام داد.

قبل و بعد از زمان انجام بازی ها دانشمندان از هر دانشجو تستی گرفتند که قسمت هیپوکامپ (ساختمان عصبی خمیده‌ای که در کف شاخ میانی بطن طرفی مغز قرار دارد و منطقه ایی ازمغز است که با یادگیری و حافظه در ارتباط است.) مغز آن ها را درگیر می کرد.

در پایان تست مشخص شد که در نمره های عده ای که بازی های سه بعدی انجام داده بودند، پیشرفت وجود داشته است. در حالی که در گروه بازی های دو بعدی چنین پیشرفتی وجود نداشته است.

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:779

نظرات

بازگشت