انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

آیا سال 2015 به عنوان گرم ترین سال ثبت شده است ؟

خلاصه خبر:

دانشمندانی که آب و هوا را ردیابی می کنند انتظار دارند که سال 2015 سال 2014 را به لحاظ گرما، کنار زده و به عنوان گرمترین سال از سال 1800 شناخته شود.

متن کامل خبر:


در میان بحبوحه نگرانی ها در مورد سرعت تغییر آب و هوا در جهان، به احتمال بسیار قوی دانشمندان دولت آمریکا روز چهارشنبه از این حقیقت پرده بردارند که سال 2015 در دوره مدرن کره زمین، گرمترین سال بوده است.

قرار بر این بود در ساعت 11 صبح GMT) 1600) (GMT زمان به معیار گرینویچ است) در یک کنفرانس تلفنی بین نشنال اوشنیک و  NOAA (اداره‌ی کل اقیانوس شناسی و جو شناسی، که اداره‌ی هواشناسی بخشی از آن است) و NASA (سازمان ملی هوانوردی و فضا) و با حضور خبرنگاران، میانگین دمای جهانی سال گذشته بر روی سطح دریا و خشکی آشکار شود. 


دانشمندانی که آب و هوا را ردیابی می کنند انتظار داشتند که سال 2015 سال 2014 را به لحاظ گرما، کنار زده و به عنوان گرمترین سال از سال 1800 بوده شناخته شود. مخصوصا از زمانی که NOAA  در ماه دسامبر اعلام کرد که رکورد گرمای جهانی در نه ماه از سال شکسته شده مخصوصا که 7 ماه آن پشت سر هم بوده است.  

11 ماه اول سال 2015 بر روی خشکی و سطح دریا در سراسر دنیا گرمترین زمان بوده است. NOAA  در گزارشی اظهار داشت که وقوع آن به همان شکل در هر ماه، شدیدترین رویدادهای آب وهوایی و میانگین دما را در جهان رقم زده است.

جک کراچ، دانشمند آب و هوا شناس مرکز بین المللی اطلاعات جویNOAA  افزود، در این زمان ما کما بیش اطمینان داریم که 2015 به عنوان گرمترین سال ثبت خواهد شد.

گروه دیگری به نام برکلی ارث، که یک سازمان غیر انتفاعی آمریکایی است، کشفیات خود را طی بیانیه ایی در هفته گذشته بدین صورت اعلام کردند که بدون شک 2015 گرمترین سال ثبت شده است و برای اولین بار در تاریخ دمای کره زمین به صورتی کاملا واضح بیشتر از1.0 C (1.8 F)  بالای میانگین 1850-1900 است. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:736

نظرات

بازگشت