انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

6 اشتباهی که هدف گذاری های شما را جهت تناسب اندام تضعیف می کنند.

خلاصه خبر:

متن کامل خبر:


1.      استرس

وقتی تحت فشار کاری هستید یا بچه ها بیمارند، ممکن است احساس کنید دیگر توان انجام کار دیگری از جمله ورزش کردن را ندارید. اما بهترین کاری که می توانید در این مواقع انجام دهید این است که برای خودتان زمان بگذارید تا برای یک پیاده روی سریع بیرون بروید یا یک بدن سازی سریع انجام دهید. انجام ورزش منظم در کنترل استرس، کاهش اضطراب و افسردگی و بالا بردن روحیه، امری اثبات شده است و به ما کمک می کند تا بتوانیم بهتر با چالش های زندگی روبه رو شویم. به خاطر داشته باشید حتی کمی ورزش (حتی در مدت زمانی به کوتاهی 10 دقیقه) مفید است. کم ورزش کردن بهتر از هرگز ورزش نکردن است.

2.      انتظارات غیر واقع بینانه

کسانی که تازه ورزش را آغاز کرده اند، زمانی که در طول هفته های اول برنامه تناسب اندام خود، نتایج فوق العاده به دست نمی آورند ناامید می شوند. آنها ممکن است مثلا به این دلیل که دو سایز کم نکرده اند یا از یکی از آن برنامه های ده روزه کوچک کردن شکم جواب نگرفته اند، دست از تلاش بردارند. برای جلوگیری از این اشتباهات اهداف خود را به صورت واقع بینانه در نظر بگیرید. صبور باشید و تمرکز تان را روی روند پیشرفت پیوسته خود، تثبیت کنید.

3.      پاداش دهی اشتباه

اهداف تان را روی پیشرفت هایی نظیر کم کردن 50 پوند وزن محدود نکنید. به جای آن، تمرکز تان را روی این بگذارید که به مرور انجام تمرین های تان راحت تر شده و قادر شدید در مدت زمان بیشتری تمرینات سخت تری انجام دهید و فعالیت های روزانه تان از قبیل کارهای خانه، کاری هایی که نیاز به نیروی بدنی شما دارند و بالا رفتن از پله ها را راحت تر انجام می دهید. این نشانه های موفقیت روزانه را با هدیه دادن به خودتان با تجهیزات ورزشی مثل لباس باشگاه نو، ردیاب های های نشان دهنده فعالیت های روزانه و دی وی دی های تناسب اندام  جشن بگیرید و به خودتان برای آینده انگیزه بدهید.

4.      تمرین بیش از اندازه

انجام تمرینات پر چالش روزانه، بدون در نظر گرفتن زمان استراحت و بازیابی قوا، نه تنها شما را جهت رسیدن سریع به اهداف تان یاری نخواهد داد بلکه پروسه پیشرفت شما را کند می کند. تمرین بیش از اندازه زمانی است که شما بین تعداد جلسات تمرین و شدت و طول مدت تمرین و زمان استراحت و بازیابی قوا تعادل لازم را برقرار نکنید. این چنین فشاری بر روی سیستم فیزیولوژیکی بدنتان به شما آسیب وارد می کند. بدن و ذهن شما بعد از هر تمرین سخت، نیاز به یک یا دو روز استراحت دارد.


5.      وقفه های ناخواسته

شما قصد دارید تا بعد از کار به باشگاه بروید اما همان بعد الظهر یک جلسه کاری پیش می آید؛ یا مثلا یک برنامه پیاده روی برای روز شنبه خود در نظر گرفته اید، اما کاملا فراموش کرده بودید که همان روز مسابقه فوتبال کودکتان است. این مسائل برای همه ما پیش می آید. می توانیم در برابرشان تسلیم شویم و یا می توانیم خودمان را با شرایط وفق دهیم و جلو برویم. برگشت پذیری، نام قابلیتی است که ما را قادر می سازد تا بعد از غافلگیری ها و عقب گردها، دوباره به میدان باز گردیم.

6.      سندرم من نمی توام

من هرگز برای ورزش وقت پیدا نمی کنم. من خیلی بی نظم هستم. اصلا چرا زحمت با اراده  بودن را به خودم بدهم؟ آیا این سوالات به نظرتان آشناست؟ اگر چنین است از خودتان بپرسید چه اتفاقی خواهد افتاد اگر با یک دوست یا محبوب تان اینگونه صحبت کنید؟ گوش سپردن به صحبت های درونی منفی، انگیزه بخش نخواهد بود. در واقع اتلاف وقت را در بر داشته و همیشه زیان آور است، چرا که اعتماد به نفس و انگیزه را از شما می رباید طوری که به جایی می رسید که هرگز نمی توانید خود را موفق تصور کنید. از این رفتار ناسالم دست بردارید. دفعه بعد که افکار سرزنش بار، به سراغتان آمد با روش جایگزینی، فکر بهتر و موثرتری را در نظر بگیرید. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:771

نظرات

بازگشت