انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

چه تعداد دوست واقعی در فیس بوک دارید؟ این پاسخ شما را شگفت زده خواهد کرد.

خلاصه خبر:

متن کامل خبر:


روابط شما با دوستان فیسبوکی تان تا چه حد قوی است؟ آیا آن ها بهترین دوستان شما هستند؟ آیا اعضای خانواده اند؟ و از همه مهمتر چند نفر از آن ها دوست واقعی شما هستند؟

پروفسور رابین دانبر که در رشته روانشناسی تکاملی فعالیت می کند قصد دارد پاسخ این سوال ها را بیابد. او با استناد به انقلاب شگرفی که در ارتباطات در جامعه رخ داده، در حال بررسی رابطه بین میزان ارتباطات در شبکه رسانه های اجتماعی و تاثیر آن در داشتن دوستان بیشتر در زندگی واقعی است.

وی در تحقیق خود با عنوان -آیا رسانه های اجتماعی اینترنتی، قادرند محدودیت های رسانه های اجتماعی غیر اینترنتی را از میان بردارند؟ متوجه شد که در ببین 3375 نفر گروه سنی 18 تا 65 سال، میانگین تعداد دوستان فیسبوکی، 150 نفر است. اما در این 150 نفر، به صورت میانگین، تنها 28 نفر دوستان واقعی هستند.

اما زمانی که از شرکت کنندگان در این پروژه تحقیقی پرسیده شد چه تعداد از این دوستان در زمان نیاز، دلتنگی، یا دیگر مشکلات به کمک آن ها خواهند آمد، پاسخ به صورت میانگین، 4 نفر بود و حدود 14 نفر فقط ابراز همدردی خواهند کرد.

پس با وجود محبوبیت شما در فیس بوک، نمی توانید روی تعداد زیادی از دوستان خود در این شبکه مجازی حساب کنید. دانبر در مورد نگه داشتن دوستان واقعی در زندگی گفت :

امروزه به دلیل ضعف در ارتباطات دوستی ها کاهش پیدا کرده و رسانه های اجتماعی ممکن است بتوانند در کاهش سرعت این تنزل کمک رسانی کنند. با این وجود، اگر انسان ها هر چند وقت یکبار با دوستان خود ملاقات حضوری نداشته باشند، حتی این امر نیز ممکن است در جلوگیری از بین رفتن دوستی ها کافی نباشد.

 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1049

نظرات

بازگشت