انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

چگونه ممکن است یکی از اجزای موجود در پنیر به درمان سرطان کمک کند؟

خلاصه خبر:

متن کامل خبر:


شگفت انگیز است که پنیر که قوت غالبی خوش مزه است، به عنوان یک ماده غذایی در فرهنگ عمومی شناخته می شود و مصرف آن اجتناب ناپذیر است.

ما به خاطر وجود این نعمت بسیارسپاسگذاریم، چرا که پنیرغذایی خوش مزه و فوق العاده است، مخصوصا برشی از پنیر خامه ایی روی یک تکه کراکر یا اندکی پنیر هاوارتی (محصول دانمارک - زرد رنگ و نیمه نرم) که با تکه های سیب یا انگور سرو شود؛ یا پنیر چدار ورمانت با مزه ایی تند و خوشایند یا کمی پنیر آبی بد بو...به هر حال خودتان متوجه شدید.  

بر طبق تحقیقی در دانشگاه ویسکانسین (یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا است و در ایالت ویسکانسین واقع است.) پنیر نه تنها غذایی خوشمزه است بلکه امکان دارد داری فاکتوری کلیدی جهت ریشکن کردن بیماری سرطان باشد. و دلیل آن این است که پنیر دارای ماده ایی به نام نیسین است که به عنوان نگهدارنده به لبنیات افزوده می شود و طبق تحقیقات انجام شده با سلول های سرطانی و باکتری های بسیار خطرناک  مبارزه می کند.

نیسین تنها باکتریوسینی است که بنا به تأییدFDA استفاده از آن  در صنایع مواد غذایی مجاز می باشد. نیسین با کمترین غلظت در ترکیب با مواد ضدمیکروبی مختلف در شرایط محیطی گوناگون توانسته ارگانیسم های فسادزا و پاتوژن غذازاد را مهار کند. در همین راستا تحقیقات گسترده ای در سیستم های غذایی برای استفاده از نیسین به همراه دیگر روش های نگهداری مواد غذایی صورت گرفته که حاکی از کارایی بالا و طیف گسترده ضدمیکروبی آن در مواد غذایی می باشد.

در این تحقیق، نیسین به شکل میلک شیک به موش ها خورانده شد و نتیجه آن کند شدن رشد تومورهای  سرطانی در این جوندگان کوچک بود. این تحقیقات مراحل اولیه را می گذرانند، اما نتایج امیدوار کننده هستند. حال این مزیت را نیز به لیست بلند دلایل علاقه تان به پنیر اضافه کنید. فقط مراقب باشید به آن معتاد نشوید. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:829

نظرات

بازگشت