انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

افزودن گردو به رژیم غذایی جهت بهبود سطح کلسترول، موثر است.

خلاصه خبر:

متن کامل خبر:


 بر اساس تحقیقی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شد، شما چه از یک رژیم غذایی دارای مقادیر بالایی از چربی های غیر اشباع یا داری چربی کم و کربوهیدرات بالا پیروی کنید، هر دو روش جهت کم کردن وزن موثر است. در هر صورت چنانچه قصد دارید سطح کلسترول خونتان را بهبود ببخشید، رژیم حاوی مقادیر بالای چربی های اشباع نشده و سرشار از گردو، بهترین اثر را خواهد داشت.

چربی ها دو نوع هستند: اشباع و غیر اشباع. هر دوی این چربی ها به ازای هر یک گرم، 9 کالری انرژی تولید می کنند. ولی اثرات این دو بر روی كلسترول خون متفاوت می باشد.

چربی اشباع كه جامد است، در غذاهای حیوانی و غذاهای فن آوری شده و روغن بعضی از مواد گیاهی از قبیل: روغن خرما، روغن نارگیل و كره كاكائو یافت می شود. این چربی باعث افزایش كلسترول بد می شود و كلسترول وارد خون می گردد.

چربی غیر اشباع در روغن زیتون، گردو، آجیل، غذاهای دریایی و تخم مرغ یافت می شود. این چربی برعكس چربی اشباع، باعث كاهش تری گلیسیرید ها (اسیدهای چرب) و افزایش كلسترول خوب و كاهش كلسترول بد می گردد و به این طریق كلسترول وارد كبد می شود.

چنانچه بخواهیم نگاه دقیق تری به تاثیر رژیم غذایی بر روی میزان لیپد که در واقع میزان چربی موجود در خون است که به پروتئین می چسبند تا لیپوپروتئین بسازند و نام دیگر آن کلسترول می باشد بیاندازیم باید به تیم تحقیقاتی اشاره کنیم که گروهی245 نفره از زنانی که اضافه زن داشته یا بسیار چاق بودند را گردآوری کرده و تحت برنامه کاهش وزن به مدت یک سال مورد بررسی قرار دادند.

این گروه به صورت اتفاقی به سه گروه رژیم دیگر تقسیم شدند. یک گروه رژیم کم چرب و با کربوهیدرات بالا را در پیش گرفته، به گروه دیگر رژیم پر چرب و کم کربوهیدرات داده شد و به گروه سوم رژیم پر چرب و کم کربوهیدرات سرشار از گردو داده شد که منبع فوق العاده ایی از اسید های چرب اشباع نشده است.

از افرادی که مورد تحقیق قرار گرفته شده بودند جهت اندازه گیری میزان کلسترول خون در ابتدا و شش ماه بعد از شروع پروژه تحقیقی، نمونه خون گرفته شد.

محققان زمانی که اطلاعات موجود را بعد از شش ماه بررسی کردند متوجه شدند که هر سه گروه به یک اندازه کاهش وزن داشته اند که میانگین آن 8 درصد بود.  

با این وجود زمانی که سطح کلسترول خون افراد شرکت کننده را با دقت بررسی کردند متوجه شدند گروهی که رژیم پر چرب و کم کربوهیدرات سرشار از گردو را پیش گرفته بودند که منبع فوق العاده ایی از اسید های چرب اشباع نشده است بیشترین تاثیرات را بر روی میزان لیپید داشته اند که منجر به کاهش چربی های اشباع شده یا (LDL) که به عنوان کلسترول بد شناخته می شود، و افزایش سطح چربی های اشباع نشده یا همان (HDL)گشته بود. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1111

نظرات

بازگشت