انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

چگونه در 5 دقیقه آنتن دهی وای فای خانه خود را بهبود ببخشید.

خلاصه خبر:

متن کامل خبر:


آنتن را به سمت بالا قرار دهید.

معمولا روترها داری آنتنی قابل تنظیم هستند. این آنتن ها معمولا جهت تطبیق خود با روتر داخل دستگاه، به صورت افقی در می آیند. برای به حداکثر رساندن قدرت سیگنال آن را به صورت افقی قرار دهید به صورتی که سر آنتن به سمت بالا باشد. اگر دستگاه دارا دو آنتن است با قرار دادن آن ها در جهات مختلف بهبودی در قدرت سیگنال حاصل نخواهد شد.

اگر روتر را بخواهیم از نظر لغوی معنا کنیم می توانیم به آن مسیر یاب بگوییم. این روتر ها یا مسیر یاب ها تجهیزات فیزیکی هستند که چندین شبکه بی سیم یا کابلی را به یکدیگر متصل می کنند. و این همان تجهیزی است که در اینترنت مشخص می کند بسته های اطلاعاتی از کدام مسیر به مقصد برسند و در نهایت رسیدن آن به مقصد را کنترل می کند از نظر فنی یک روتر یک گذرگاه لایه 3 است یعنی روتر های کابلی یا بی سیم شبکه ها را مانند یک گذرگاه به یکدیگر متصل می نمایند و این لایه همان لایه در مدل معروف شبکه یا مدل OSI است.

شبکه های خانگی معمولاً از یک IP یا پروتکل اینترنت استفاده می کنند که می تواند کابلی یا بی سیم باشد. پروتکل IP معمول ترین لایه مورد استفاده در لایه های OSI است. یک روتر IP مانند مودم های DSL یا مودم های کابلی سرعت بالا شبکه خانگی LAN را به شبکه WAN اینترنت متصل می کند.

با جمع آوری و نگهداری اطلاعات مربوط به پیکربندی در یک حافظه که به آن جدول مسیریابی می گویند، روترها توانایی فیلتر ترافیک ورودی و خروجی بسته به IP فرستنده و گیرنده را دارند. بعضی روتر ها به شبکه های خانگی امکان آپدیت جدول مسیریابی از طریق یک مرورگر اینترنتی را می دهند.  روتر های باند پهن وظایف یک روتر را با عملکرد یک سوئیچ و فایروال در یک واحد ترکیب کرده اند.


روتر را در محل مناسب قرار دهید.

به محل قرار گیری روتر دقت کنید. اگر خانه یا دفتر شما بزرگ است، روتر را در مرکز قرار دهید تا حداکثر پوشش را برای شما به ارمغان آورد. اگر روتر را در انتهای یک قسمت از ساختمان قرار دهید ممکن است سیگنال ضعیفی دریافت کنید و یا حتی هیچ سیگنالی نداشته باشید.

جهت داشتن حداکثر پوشش، باید روتر را نیز در محل بلندی قرار دهید. کف اتاق، بدترین گزینه ممکن جهت قرار دادن آن است. حتی الا امکان آن را روی یک طاقچه بلند قرار دهید. روتر را نزدیک اشیا فلزی بزرگ مانند قفسه های فلزی یا کشوهای بایگانی. این موارد مانع از انتشار سیگنال می شوند. دیوارهای سنگی یا فلزی نیز می توانند مانع باشند در حالی که دیوارهای چوبی یا گچی مانعی ایجاد نمی کنند.  

ممکن است قادر باشید دیگر دستگاه هایی که به صورت مانع عمل می کنند رد یابی کنید. برای مثال اجاق های مایکروویو یا تلفن های بیسیم 2.4 گیگاهرتزی یا مانیتور های کوچک 2.4 گیگاهرتزی، همگی قابلیت تداخل در سیگنال ها را دارا هستند.  

راه حل چیست؟ جای آن را تغییر دهید تا نزدیک مایکروویو قرار نداشته باشد. چنانچه تلفن بیسیم در سیگنال تداخل ایجاد می کند، شاید بهتر باشد یک تلفن جدید از مدل های  5.8 گیگاهرتزی تهیه کنید. این مدل ها بر روی فرکانس جداگانه ایی عمل می کنند و در سیگنال های وای فای تداخل ایجاد نخواهند کرد.

بهترین کانال وای فای را انتخاب کنید.

اگر در منطقه ایی هستید که شبکه های مختلف وای فای، شما را احاطه کرده اند، مثل آپارتمان ها، مجتمع های مسکونی و یا حتی خانه کناری؛ احتمالا شبکه وای فای همسایه تان، در تداخل با شبکه شما قرار دارد. برای به حداقل رساندن این مشکل، روتر خود را دورتر از دیگر نقاط دسترسی وای فای قرار دهید. برای مثال اگر شما در یک آپارتمان زندگی می کنید و روتر خود را در گوشه اتاق تان قرار داده اید؛ روتر همسایه شما باید دقیقا در طرف دیگر دیوار، دور از روتر شما قرار داشته باشد.

اما بهترین کاری که می تونید انجام دهید تغییر کانال وای فای تان است. می توانید در صفحه تنظیم روتر خود، به این گزینه دسترسی پیدا کنید. دفترچه توضیحی روتر خود را جهت انجام این کار بررسی کنید. چنانچه به دفترچه توضیحی دسترسی ندارید، قطعا می توانید توضیحات لازم را به صورت آن لاین مطالعه کنید. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1100

نظرات

بازگشت