انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

شاید خوردن سویا از بدن در مقابل اثرات مواد BPA روی سیستم تولید مثل محافظت کند

خلاصه خبر:

متن کامل خبر:

بیسفنول A یک ماده شیمیایی است که بالغ بر ۴۰ سال، برای ساخت پلاستیک‌های پلی کربنات و آستر چسبناک پلاستیکی برای جلوگیری از زنگ زدن قوطی‌های کنسرو و فاسد شدن غذا، مورد استفاده قرار گرفته است. BPA به دلیل قابلیت جدا شدن و سپس ورود به غذا و آشامیدنی‌ها و در ‌‌نهایت ایجاد مشکلات سلامتی، نگرانی روزافزونی را به وجود آورده است. BPA یک مختل کننده سیستم غدد درون ریز به حساب می‌آید. این ماده از هورمون استروژن تقلید کرده و سیستم غدد درون ریز بدن را که مسئول تنظیمات بدن است، تحت تأثیر قرار می‌دهد. برخی تحقیقات، بلوغ زودرس، افزایش ریسک ابتلا به دیابت، بیش فعالی، اختلالات یادگیری، بیماری‌های مربوط به انحطاط نورون‌ها و سرطان‌های جدی مانند سرطان سینه را به قرارگیری در معرض BPA ارتباط می‌دهند.

بر اساس مطالعات انجام شده در زمینه باروری زنان، ممکن است خوردن سویا در مقابل تاثیرات وارده به روی سیستم تولید مثل، توسط بیسفنولA یا همان BPA، ماده شیمیایی که در بسیاری از مواد پلاستیکی و آستر برخی قوطی های کنسرو به کار می رود، از بدن محافظت کند.

دکتر جرج ایی کاوارو، سرپرست این تحقیق از مدرسه سلامت تغذیه ملی از بستن، اظهار داشت: نتیجه در واقع همان بود که در جستجوی آن بودیم.

محققان در نشریه متابولیسم و زیست شناسی کلینیکی، اعلام کردند که BPA از هورمون استروژن تقلید کرده و در کاشت و باروری تخم های بارور شده در رحم اختلال ایجاد می کند.

آنان افزودند، تحقیقات بر روی جوندگان حاکی از آن است که سویا که با گیرنده های استروژن در حالت فعل و انفعال قرار دارد؛ می تواند زیان های BPA را جبران کرده یا از شدت آن بکاهد. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1150

نظرات

بازگشت