انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

اسفنج هایی که با تکنولوژی بالای خود، می توانند در کمتر از 20 ثانیه جان شما را نجات دهد.

خلاصه خبر:

چه می شد اگر یک اسفنج کوچک مرز بین  مرگ و زندگی را تعیین می کرد؟

متن کامل خبر:


تکنولوژی XSTAT  قادر است با ایجاد مانع، در کمتر از 20 ثانیه زخم گلوله را ببندد. از دلایل اصلی مرگ در میدان های جنگ خون ریزی خارجی کنترل نشده است.

XSTAT به حل این مشکل کمک کرده و بیش از یک سال است که توسط ارتش آمریکا جهت درمان زخم های وارده در میدان جنگ، استفاده می شود. اما اکنون فرمانداری غذا و داروی آمریکا، دستور استفاده از آن را جهت نجات جان مردم در خاک آمریکا صادر کرده است.

کنترل سریع خون ریزی شدید، جهت نجات جان فرد و جلوگیری از بروز شوک، چه در خانه و چه در میدان جنگ، بسیار حیاتی است.


سازمان تحقیقات پزشکی ارتش آمریکا اظهار داشت، 30 تا 40 درصد افرادی که دچار جراحت های شدید می شوند به دلیل خون ریزی جان خود را از دست می دهند. از این میزان مرگ و میر، 56 درصد از بیماران قبل از رسیدن به بیمارستان و اجرای درمان های لازم به روی آن ها، به دلیل خون ریزی شدید، جان خود ار از دست می دهند.

گلوله، چاقو و شراپنل (در سال 1784 یک افسر توپخانه انگلیسی به نام هنری شراپنل ( Henry Shrapnel )مهمات جدیدی برای توپخانه اختراع کرد.گلوله های شراپنل اولیه به شکل پوسته ای کروی بودند که حداقل مواد منفجره در آن بار شده بود و داخل آن پر از گلوله های سربی ریز بود. یک فیوز برای انفجار گلوله در بالای سر سربازان دشمن تعبیه شده بود که با عمل کردن آن مواد منفجره داخل پوسته منفجر شده و گلوله های سربی را با سرعت زیاد به تمامی جهات پخش می کرد. بعدها این گلوله ها به صورت استوانه ای ساخته شدند.) می توانند در مفاصلی که دست ها و پاها را به نیم تنه متصل می کنند، زخم های عمیق ایجاد کنند. 


نحوه کارکرد آن چگونه است؟

حتما از آن نوع اسباب بازی های بچه ها که به شکل کپسول هستند و با انداختن آن ها به درون وان حمام، اسفنج آن انبساط پیدا کرده و تبدیل به یک موجود جالب مثل دایناسور می شود، دیده ایید.

فرض کنید به شخصی گلوله اصابت کرده یا با چاقو ضربه خورده است، بهیاران می توانند جهت جلوگیری از هدر رفتن مدت زمان محدود و حیاتی که بیمار تا رسیدن به مرکز درمانی و انجام جراحی دارد با استفاده از XSTAT ، جان وی را نجات دهند.

استفاده از XSTAT بسیار آسان است و به وسیله سرنگی بزرگ، به قطر 30 میلیمتر قابل استفاده است. داخل این سرنگ شفاف اسفنج های فشرده ای وجود دارد که شبیه گلوله های کوچک هستند.

سرنگ، این اسفنج های کوچک که به سرعت جذب می شوند را تزریق می کند. زمانی که اسفنج ها به خون آغشته می شوند تا ده برابر اندازه خود منبسط می شده و به جای اینکه به دلیل انبساط به خارج متمایل شوند به دلیل رطوبت به هم می چسبند.

این اسفنج ها با ایجاد فشار، خونریزی را متوقف می کنند. آن ها  یک مانع موقف بر جریان خون ایجاد کرده و ظرف 20 ثانیه یا کمتر خون ریزی را بند می آورند.

 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1076

نظرات

بازگشت