انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

از این پس جیمیل، ایمیل های ارسالی ناامن را علامت گذاری می کند.

خلاصه خبر:

از امروز تمام پیام هایی که کاربران جیمیل، از طریق سرویس دهندگان ایمیلی که رمزگزاری TLS را پشتیبانی نمی کنند، می فرستند یا دریافت می کنند، با شکل کوچکی که یک قفل باز را نمایش می دهد علامت گذاری می شوند.

متن کامل خبر:

گوگل روز اینترنت امن تر را به شیوه سنتی خود، با سرافکنده ساختن شرکت های اینترنتی که ترافیک های اینترنتی خود را امنیت سازی نمی کنند، جشن گرفت. از امروز تمام پیام هایی که کاربران جیمیل، از طریق سرویس دهندگان ایمیلی که رمزگزاری TLS را پشتیبانی نمی کنند، می فرستند یا دریافت می کنند، با شکل کوچکی که یک قفل باز را نمایش می دهد علامت گذاری می شوند.  

(به زبان ساده، ترافیک اینترنت یعنی تبادل اطلاعات بین دو دستگاه که به اینترنت متصل هستند. در واقع ترافیک مجموعه ای از ارسال و دریافت های اطلاعات است. مثلا عکس ها و کلیپ هایی که دانلود می کنید یا فایل هایی که برای کسی آپلود و ایمیل می کنید جزو ترافیک اینترنت حساب میشوند.)  

با کلیک بر روی قفل پیامی نمایش داده می شود که به کاربر هشدار می دهد چنانچه پیغام مذکور داری اطلاعات محرمانه است، بهتر است با طرف ارتباط خود در مورد استفاده از سرویس دهنده ایمیل دیگری صحبت کند.

شکل آن بدین صورت است:

جیمیل همچنین، افرادی که با آن ها از طریق ایمیل در تماس هستید و هویت آن ها مورد تایید واقع نمی شوند را نیز علامت گذاری می کند. جیمیل یک علامت سوال را جایگزین عکس پروفایل هر فرستنده ایمیلی که مورد تایید واقع نشده باشد، می کند. درست است که گوگل به این نکته اشاره کرده است که تمام ایمیل هایی که بدین صورت علامت گذاری شده اند، الزاما خطرناک نیستند اما این کار یادآور خوبی است که بیشتر مراقب باشید.

برای مثال، اگر پیغامی دریافت کردید که مدعی شد از طرف بانک شماست اما فرستنده آن تایید نشده است، به احتمال قوی خطرناک خواهد بود و شما باید بلافاصله قبل از اینکه پول شما، هویت تان و یا حتی روح تان را بدزد، آن را پاک کنید! روز اینترنت امن تر مبارک!

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1096

نظرات

بازگشت