انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

آیا نوشیدن آب قبل از خواب مفید است؟

خلاصه خبر:

 آب داری مواد معدنی و مغذی ارزشمند بسیاری است که بدن شما در راستای عملکرد بهتر، به آن ها نیازمند است. 

متن کامل خبر:

نوشیدن آب داری فواید متعددی است. به سلامت شما کمک کرده، از خشک شدن بدن جلوگیری میکند  و در بهبود آکنه نقش دارد. احتمالا شما بدون اینکه مطلع باشید از این فواید سود می برید. آب داری مواد معدنی و مغذی ارزشمند بسیاری است که بدن شما در راستای عملکرد بهتر، به آن ها نیازمند است. نوشیدن آب قبل از خواب از بهترین راه هایی است که به بدن شما جهت ذخیره این مواد معدنی و مغذی که در سلامتی و تقویت سیستم ایمنی شما نقش دارد، کمک می کند.

فواید آب رسانی به بدن

نوشیدن یک لیوان آب قبل از خواب به بدن شما کمک می کند تا مایعاتی را که به دلیل فعالیت های روزانه از دست داده است جایگزین کند. از آنجایی که بیشتر حجم بدنتان از آب تشکیل شده، جهت عملکرد بهتر باید به آن آب برسانید.

به دلیل به حداقل رسیدن کارکرد بدن در زمان خواب، بدن مایعات زیادی دفع نمی کند. زمانی که شما قبل از خواب آب می نوشید، بدن به راحتی نیازهای خود را برآورده می کند.

فواید آن جهت سوزاندن کالری  

آب یک سوازننده طبیعی کالری است. احتمالا شنیده ایید که می گویند جرعه جرعه نوشیدن آب خنک، راه خوبی جهت سوزاندن کالری و کاهش وزن است. اگر چه این امر در مورد همگان صدق نمی کند اما آنقدرها هم بی ربط نیست. 

زمانی که آب سرد می نوشید بدن شما مجبور می شود جهت گرم شدن، بیشتر فعالیت کند در نتیجه متابولیسم بدن شما افزایش یافته و کالری می سوزاند. اگر قبل از خواب آب خنک بنوشید بدن شما مجبور می شود حتی سخت تر از زمان معمول تلاش کند تا گرم شود و متابولیسم شما افزایش می یابد. چون شما کالری اضافی دریافت نمی کنید، بدن شروع به سوزاندن کالری های اضافی که قبلا دریافت کرده ایید می کند.

فواید آن در بهبود کیفیت خواب

شما به طور طبیعی با نوشیدن آب میزان ویتامین ها، مواد مغذی و مواد معدنی را به تعادل می رسانید و آن هایی را که می سوزانید و در عملکرد شما موثرند را جایگزین می کنید. با نوشیدن آب قبل از خواب هورمون ها، میزان انرژی، ماهیچه ها و مفاصل در تعادل قرار می گیرند. این امر باعث ایجاد آرامش شده و شادابی و طراوت صبحگاهی را برای شما به ارمغان می آورد.  

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1095

نظرات

بازگشت