انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

15 راه علمی جهت ساده کردن تمرینات ورزشی (قسمت اول)

خلاصه خبر:

محققان دریافتند دید شما نسبت به خستگی عضلات و درد آن ها، در میزان درد دخیل است.

متن کامل خبر:

1.یک لیست آهنگ عالی بسازید

اگر بازوبند تلفن هوشمند ندارید، یکی تهیه کنید. در تحقیقی که در سال 2015 در دانشگاه مک مستر کانادا انجام شد، مشخص شد کسانی که در زمان تمرین به آهنگ های مورد علاقه شان گوش می دهند، تمرینات سنگین را راحت تر انجام می دهند.

2. به همراه دیگران ورزش کنید

دوستان هم باشگاهی و همکلاسان به شما انگیزه می دهند تا بهتر عمل کنید. بر طبق تحقیقی که در دانشگاه آکسفورد انجام شد، آستانه تحمل درد در کسانی که همراه با دوستان خود تمرین می کنند نسبت به کسانی که به تنهایی به تمرین می پردازند، دو برابر می شود (همینطور میزان اندروفین نیز دو برابر می گردد).

3. مستقیما به سمت جلو نگاه کنید

در زمان دویدن، پیاده روی و دوچرخه سواری ممکن است وسوسه شوید که اطراف را نگاه کنید. بر طبق تحقیقی که در سال 2014 در دانشگاه نیویورک در زمینه پیاده روی انجام شد، کاملا به نفع شماست که دامنه دیدتان را محدود کنید. در این تحقیق محققان دریافتند، کسانی که در زمان راه رفتن تا خط پایان مستقیماً به جلو نگاه می کردند، 28 درصد سریع تر و موفق تر از کسانی بودند که به اطراف نگاه می کردند. آن ها همچنان اعلام کردند که انجام تمریناتشان هم آسان تر بوده است.

4. کمی قهوه بنوشید

کافئین به غیر خارج کردن شما از رکود در ساعت 3 بعداظهر کارایی های دیگری نیز دارد . در تحقیقی که در مورد میل و رغبت انجام شد، مشخص شد که دوچرخه سوارانی که قبل از تمرین قهوه نوشیدند نسبت به کسانی که قهوه مصرف نکرده بودند تمرینشان آسان تر و لذت بخش تر صورت گرفته است.

5. دید خود را نسبت به درد تغییر دهید

نابرده رنج گنج میسر نمی شود، درست است؟ نه خیلی. در تحقیق که در سال 2015 در PLoS One منتشر شد، محققان دریافتند دید شما نسبت به خستگی عضلات و درد آن ها، در میزان درد دخیل است. مثلا اگر به این فکر کنید که این حالت مربوط به تغییراتی است که در بدن من صورت می گیرد، نسبت به زمانی که فقط روی درد و نه نتیجه آن تمرکز می کنید، تمرینات شما کمتر دردناک و خسته کننده خواهد بود.

6. به آینه نگاه کنید

این کار خودشیفتگی نیست. اگر زمانی که روی تردمیل تمرین می کنید خودتان را در آینه تماشا کنید نسبت به مواقعی که فقط به حرکت خودتان نگاه می کنید، بهتر عمل خواهید کرد. بر اساس تحقیقات به ثبت رسیده در نشریه Medicine & Science in Sports & Exercise،  با این کار نسبت به زمانی که به وزنه ها یا پوسترهای تناسب اندام نگاه می کنید، انرژی روانی کمتری صرف می کنید و احساس می کنید که هر قدم آسان تر می شود. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1136

نظرات

بازگشت