انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

15 راه علمی جهت ساده کردن تمرینات ورزشی (قسمت دوم)

خلاصه خبر:

مردم حتی با نگاه کردن به یک نوشیدنی ورزشی یا یک بطری آب، احساس می کنند می توانند مدت زمان بیشتری تمرین کنند.

متن کامل خبر:

7. چغندر بخورید.

چغندر چه به صورت کامل و چه به صورت آب میوه حاوی نیترات است که کمک می کند  با هر نفس خون و اکسیژن بیشتری به عضلات شما برسد. (نیترات، یکی از آنیون های معدنی است که در نتیجه اکسیداسیون نیتروژن عنصری حاصل می شود. این ماده یکی از عناصر بسیار ضروری برای سنتز پروتئین در گیاهان است و نقش مهمی را در چرخه نیتروژن دارد، نیترات از طریق اکسیداسیون طبیعی تولید و بنابراین در تمام محیط زیست یافت می شود.تحقیقات نشان داده است که نیترات موجود در چغندر و سبزیجات برگ‌دار مانند اسفناج، عملکرد عضلانی افراد به ویژه ورزشکاران را افزایش می‌دهد)

8. قبل از گرم کردن بدن برای شروع تمرین، یک نوشیدنی خنک بنوشید.

در تحقیقی که در سال 2016 در نشریه  Gait Posture منتشر شد، مشخص شد که نوشیدن آب میوه خنک قبل از گرم کردن، مدت زمان و شدت تمرین شما را بهبود می بخشد. مخصوصا اگر آن در هوای گرم و شرجی به صورت عرق از بدن تان خارج شود.

9.یک نوشیدنی ورزشی بنوشید.

نوشیدنی های ورزشی، هم بر روی جسم و هم ذهن تاثیرگذار هستند. در تحقیقی که در نشریه Nutrients  به چاپ رسید، مشخص شد که کربوهیدرات ها و الکترولیت های موجود در نوشیدنی های ورزشی به مردم کمک کرده تا 16 درصد بیشتر از زمان معمول بدوند. تحقیق قدیمی تری که در نشریه Psychology of Sport and Exercise  منتشر شد نشان داده است که مردم حتی با نگاه کردن به یک نوشیدنی ورزشی یا یک بطری آب،  احساس می کنند می توانند مدت زمان بیشتری تمرین کنند.

10. از ساعتی استفاده کنید که قابلیت پخش نور داشته باشد.

بیدار شدن با نور در هنگام صبح، به غیر از اینکه به شما کمک می کند تا از رخت خواب خارج شوید، کارایی دیگری نیز دارد. بر طبق تحقیقی که در سال 2014 در دانشگاه کالج لندن انجام شد، قرار گیری چشمان شما در مقابل نور، 30 دقیقه قبل از زنگ زدن ساعت و در ساعت های صبحگاهی، اکسیژن رسانی به ماهیچه ها را بهبود بخشیده و تاثیر قابل توجهی در بهبود عملکرد فیزیکی بدن دارد.

11. زمان بندی درست داشته باشید.

بعضی از ما سحرخیز هستیم و بعضی نه. باید بدانید که از کدام دسته هستید. بر اساس تحقیق انجام شده در سال 2014 در دانشگاه کیپ تاون، واقع در آفریقای جنوبی، اگر در ساعت هایی که در اوج انرژی هستید ورزش کنید, تمرینات شما بهتر و راحت تر صورت می گیرد.

12. قبل از تمرین غذایی سبک بخورید.

بر اساس تحقیقی که در نشریه Sport Sciences for Health منتشر شد، اگر تا دو ساعت قبل از ورزش چیزی نخورید، تمرین شما بسیار سخت تر  به نظر خواهد رسید. در ضمن قادر نخواهید بود ست های خود را کامل انجام دهید.

13. دوش آب گرم بگیرید

حمام سرد را فراموش کنید. بر اساس تحقیقی که در دانشگاه بنگور در بریتانیا انجام شد، حمام داغ بعد از ورزش نه تنها دلچسب است بلکه تمرینات بعدی را، مخصوصا در هوای گرم، ساده تر می کند.

14.میزان آهن خون خود را بررسی کنید.

 آهن در سلامت بدن نقش دارد. در تحقیق که در یکی از دانشگاه های ملبورن بر روی زنانی که در سنین باروری بودند، انجام شد آن دسته از افراد که میزان آهن خون خود را افزایش دادند، قادر بودند تا با ضربان قلب پایین تر و به صورتی کاراتر تمرین کنند.

 15.خوب بخوابید

درست است که ورزش به بهتر خوابیدن کمک می کند اما خواب کافی نیز باعث انجام راحت تر تمرینات ورزشی است. در تحقیقی که در نشریه Clinical Sleep Medicine به چاپ رسید مشخص شد که هر چه کمتر از خوابیدن طفره رفته و از چرت زدن های پراکنده پرهیز کنید، تمرینات خود را در مدت زمان کمتری به پایان می رسانید. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1235

نظرات

بازگشت