انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

بر طبق تحقیقی جدید، خوردن صبحانه در افزایش میزان فعالیت نقش دارد.

خلاصه خبر:

این تحقیق که در دانشگاه بث بریتانیا مبتنی بر پروژه تحقیق سه ساله ایی به نام "پروژه صبحانه بث " که در گذشته در مورد مصرف صبحانه انجام شده بود صورت گرفت و در آن محققان به دنبال ارتباط احتمالی بین صبحانه، سلامتی و وزن بدن بودند.

متن کامل خبر:

تحقیق جدید منتشر شده در نشریه آمریکایی Clinical Nutrition مشخص کرد که خوردن صبحانه به افراد چاق کمک می کند تا فعال تر شده و سلامت خود را بهبود ببخشند.

این تحقیق که در دانشگاه بث بریتانیا مبتنی بر پروژه تحقیق سه ساله ایی به نام "پروژه صبحانه بث " که در گذشته در مورد مصرف صبحانه انجام شده بود صورت گرفت و در آن محققان به دنبال ارتباط احتمالی بین صبحانه، سلامتی و وزن بدن بودند.

در این تحقیق جدید، محققان دپارتمان سلامت دانشگاه، 23 شرکت کننده متشکل از گروه سنی 21 تا 60 سال را به دو گروه " مشمول صبحانه" و "روزه دار" تقسیم کردند.

محققان از گروه " مشمول  صبحانه" خواستند تا ساعت 11 صبح حداقل 700 کالری به مدت شش هفته مصرف کنند. اعضای این گروه می توانستند هر چه میل داشتند بخورند اما نیمه اول این میزان کالری را می بایست تا دو ساعت بعد از بیدار شدن مصرف می کردند.

گروه روزه دار،  نمی توانستند تا ظهر به غیر از آب چیزی بخورند .

محققان دریافت اند که هر دو گروه در طول روز به یک میزان کالری مصرف کردند. آن هایی که روزه بودند کمبود کالری صبحگاهی خود را با پرخوری در طول روز جبران کردند، این در حالی است که گروه مشمول صبحانه کمتر غذا مصرف کردند. محققان دریافتند که گروه مشمول   صبحانه در طول صبح در فعالیت های فیزیکی بیشتری شرکت کردند.

به دلیل اینکه افزایش سطح فعالیت های فیزیکی، برای بهبود سلامت مهم است، محققان فکر می کنند نتایج این تحقیق جهت افزایش تحرک در افراد کم تحرک قابل توجه است.

سرپرست تحقیق، دکتر جیمز بتس، اظهار داشت: با وجود اینکه مطالعات حاکی از آن است که خوردن صبحانه بر روی سلامت افراد تاثیر  دارد، اهمیت خوردن صبحانه هنوز بستگی به خود فرد و اهداف شخصی وی دارد. مثلا اگر کاهش وزن برای فرد مهم است خوردن یا نخوردن صبحانه اهمیت چندانی ندارد.  اما شواهد حاکی از آن است که  چنانچه بخواهیم فاکتورهای سبک زندگی سالم، مثل فعال بودن یا کنترل قند خون، را در نظر بگیریم، احتمالا خوردن صبحانه کمک کننده خواهد بود. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1063

نظرات

بازگشت