انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

ممکن است گوشی اندروید شما با دریافت این پیام، از بین برود.

خلاصه خبر:

این هکر ها به طور کلی به تلفن های اندورید دسترسی یافته و با دستکاری سیستم دستگاه، قادر می شوند کاملا آن را در اختیار بگیرند.

متن کامل خبر:

به کاربران گوشی های اندروید هشدار داده شده تا پیام متنی که توسط آن هکر ها، کنترل کل سیستم را به عهده می گیرند را باز نکنند.  این پیغام که توسط کارشناسان امنیت همیدال شناسایی شد دارای لینکی است که به یک اپلیکیشن متصل می شود و این امکان را برای هکر ها به وجود می آورد تا اطلاعات دستگاه را پاک کرده، اس ام اس بفرستند و تلفن بزنند.

این پیغام بدین صورت است:

You have received a multimedia message from +[country code] [sender number] Follow the link http:www.mmsforyou [.] Net /mms.apk to view the message.

 

شما یک پیغام چندرسانه ایی از (کد کشور) (شماره فرستنده) دریافت کرده ایید. این لینک را دنبال کنید  http:www.mmsforyou [.] Net /mms.apk تا پیام را بینید.

با ضربه زدن به لینک، اپلیکیشن نصب شده و بعد یک پیغام متنی اتوماتیک به شماره ای در ایران می فرستد که مضمون آن این است : متشکرم

همیدال هشدار داد: حمله کنندگان از این طریق، راهی پنهانی جهت ورود به گوشی های هوشمند مجهز به سیستم اندورید، پیدا می کنند تا مطابق میل شان آن را تحت نظر گرفته، کنترل کنند و پیغام های اس ام اس را بخوانند و این بدان معنی است که آن ها همچنان می توانند کد های اصالت سنجی را به صورت متد اصالت سنجی دو فاکتوری نیز بخوانند (در کل از3 متد برای احراز هویت استفاده می شود. امروزه این 3 متد را 3 فاکتور احراز هویت گویند البته یک متدچهارم هم به آنها اضافه شده ولی می توان آن را در دسته های دیگر هم جای داد.) که توسط اپلیکیشن های بانک آن لاین و وب سایت های تجارت الکترونیک نیز استفاده می شود. بدین صورت آن ها به طور کلی به تلفن های اندورید دسترسی یافته و با دستکاری سیستم دستگاه قادر می شوند کاملا آن را در اختیار بگیرند. 

(اصالت سنجی: در رمزنگاری، یک کد اصالت سنجی پیام یا کد احراز هویت پیام (به انگلیسی : MAC، کوته نوشت Message authentication code) عبارتست از تکه ی کوچکی از اطلاعات که برای اصالت سنجی یک پیام استفاده میشود.

یک الگوریتم MAC - که گاهی اوقات تابع درهم ساز رمزنگاری شده نامیده می شود - یک کلید رمز و یک پیام دلخواه را به عنوان ورودی برای اصالت سنجی دریافت میکند و یک MAC را – که گاهی اوقات از آن به عنوان برچسب نیز یاد میشود – به عنوان خروجی تحویل میدهد.

مقدار MAC همزمان از صحت داده ی پیام و اصالت آن محافظت میکند. بدین ترتیب که فرد دارای کلید رمز میتواند هرگونه تغییرات را در محتوای پیام تشخیص دهد.)

از کاربران خواسته شده تا پیام های مشکوک را باز نکرده و از نرم افزارهای امنیتی بر روی دستگاه های اندورید خود استفاده کنند.

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:832

نظرات

بازگشت