انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

شکلات برای سلامتی مفید است یا مضر؟

خلاصه خبر:

شکلات منبع غنی از آنتی اکسیدان است و اثر مطلوبی در جهت تسکین التهابات دارد.

متن کامل خبر:

دکتر اوویس خاجا متخصص قلب کلینیک پزشکی سینت وینسنت مرسی، واقع در شهر تولیدو، اظهار داشت که شکلات منبع غنی از آنتی اکسیدان است و اثر مطلوبی در جهت تسکین التهابات دارد. ما فکر می کنیم بیشترین فواید آن در همین حوزه است. این مزیت ها احتمالا ریسک ابتلا به سرطان و زوال عقل را به حداقل می رساند.

به هر حال تمام شکلات ها مثل هم نیستند. خاصیت داشتن آنتی اکسیدان و تسکین دهندگی التهابات موجود در شکلات از ماده مغذی موجود در دانه های شکلات نشات می گیرد که فلاونوئید نام دارد.

( فلاونوئیدها دارای اثرات قوی آنتی اکسیدانی و ضد التهابی هستند که سبب کند شدن فرایند کاهش توانایی مغز در اثر افزایش سن می شود. فلاونوئید ها سبب بهبود خون رسانی به مغز شده و در افزایش حافظه و توان یادگیری نقش دارند.)

شکلات تلخ شامل مقادیر بیشتری از این ماده نسبت به شکلات شیری و شکلات سفید است که شکلات سفید در واقع داری شکلات نیست و منبع غنی از فلاونوئید نمی باشد.

حتی یک شکلات تخته ای که 70 درصد حاوی شکلات خالص است، طبق چگونگی فرایند فرآوری آن، داری مقادیر مختلفی از اجزای وابسته به فلاونوئید است. مثلا شکلاتی که طبق فرآیندی که داچینگ نامیده می شود تهیه شده که به نام شکلات داچ نیز شناخته می شود، تمام این اجزا را در طول پروسه فرآوری از دست می دهد.

و بعد هم شکر و شیر افزوده شده که نشان می دهد آن طور که تبلیغات القا می کنند ما بدین صورت شکلات خالص دریافت نمی کنیم. دکتر اوویس خاجا می گوید: فکر نمی کنم شکر و شیر موجود در شکلات شیری آن قدرها برای شما مفید باشد. تحقیقات تا به اینجا نشان داده که شکلات تلخ برای شما مفید است یا حداقل مضر نیست. اما تا زمانی که اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاوریم، در مصرف آن زیاده روی نکنید. اگر یک یا دو بار در روز کمی از آن مصرف می کنید مسئله ای نیست اما مصرف آن مثلا شش بار در روز زیاده روی خواهد بود. 

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1326

نظرات

بازگشت