انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

اجازه دهید خورشید سلامت شما را بهبود ببخشد.

خلاصه خبر:

مدت زمان قرارگیری در مقابل نور خورشید به فاکتورهای متعددی چون رنگ پوست، زمان و شرایط آب و هوایی بستگی دارد.

متن کامل خبر:

ویتامین خورشیدی

به غیر از هندوستان که یک کشور گرمسیری است و در سرتاسر سال از آفتاب بهره مند است، بیش از 70 درصد مردم از کمبود یا عدم ویتامین D رنج می برند. این ویتامین چیست و اثر آن بر روی سلامتی چگونه است ؟

ویتامین D ترکیبی از ویتامین D3 (کلکلسیفرول) و ویتامین D2 (ارگوکالسیفرول) می باشد.دو راه اصلی برای جذب ویتامین D موجود است. یکی با قرار گیری در مقابل نور خورشید و دیگری با مصرف مکمل ها چرا که نمی توان از غذا به میزان کافی ویتامین D  دریافت کرد. ویتامین D3 با قرارگیری در مقابل نور خورشید در پوست تولید می شود. اشعه های خورشید خودشان حاوی ویتامین D نیستند بلکه اشعه های خاص ماورای بنفش مثل اشعه ماورای بنفش B، در پوست نفوذ کرده و انرژی خورشیدی را به ویتامین D تبدیل می کند.

زمانی که اشعه UVB به پوست شما برخورد می کند. واکنش شیمیایی رخ می دهد که یک پروهورمون (پروهورمون به معنای پیش هورمون است یعنی ماده هایی که در بدن تبدیل به هورمون می گردند.) را در پوست به ویتامین D تبدیل می کند.

(ویتامین D دارای دو گونه است که به نام های دی2  و دی3  معروف است. ویتامین D 2 همچنین به عنوان ارگوکالسیفرول شناخته می شود  و در غذاهای غنی شده، غذاهای گیاهی و مکمل ها یافت می شود. ویتامین D 3 که به نام کلکلسیفرول معروف است در غذاهای غنی شده، غذاهای حیوانی (ماهی، تخم مرغ و جگر) یافت می شود و این ویتامین همچنین هنگامی که پوست در معرض اشعه ماورا بنفش (یو وی)خورشید قرار می گیرد ایجاد می شود. ویتامین D ویتامین حلال در چربی است. بدین معنا که ویتامین D در سلول های چربی ذخیره می شود و بدن در موقع نیاز از آن استفاده می کند. ویتامین D به طور مداوم برای سوخت و ساز کلسیم و بازسازی استخوان مورد استفاده قرار می گیرد.)

چه مدت زمان جهت قرار گیری در نور خورشید نیاز است؟

قرارگیری در نور خورشید به فاکتورهای متعددی چون رنگ پوست، زمان قرارگیری و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. به طور کلی افرادی که دارای پوست روشن هستند به مدت زمان کمتری نسبت به افرادی که پوست تره دارند جهت قرارگیری در مقابل نور خورشید نیازمندند. برای افراد با پوست روشن حداقل زمان قرار گیری در مقابل نور خورشید 10 دقیقه است ولی برای افراد با پوست تیره حتی 45 دقیقه تا یک ساعت نیز امکان پذیر است. بهترین زمان قرارگرفتن در مقابل نور خورشید جهت تولید ویتامین D بین ساعت 10 صبح تا 2 بعداظهر می باشد.  

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:1098

نظرات

بازگشت