انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
ارائه كنندگان
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

تگ محصولات
EDMANcenter Telegram
EDMANsanat Telegram
WOODAS
فروشگاه بلبرینگ پلارد
نویسندگان مقالات
info@edmancenter.com (edmancenter)
مقالات
مقالات جدید
تمامی مقالات
تمامی موضوعات
 ابزارآلات (41)
 ایده های خلاقانه (32)
 دستورات غذایی -> (35)
 دکوراسیون (25)
 لوازم آشپزخانه (3)
 وسایل خلاقانه دست ساز (61)
RSS مقالات
آخرین ویدیوها
پرداخت آنلاین
پرداخت از طریق کارت بانک های عضو شبکه شتاب

مهندس مغز گوگل اظهار داشت: هوش مصنوعی می تواند بزرگترین مشکلات دنیا را حل کند.

خلاصه خبر:

تعداد بسیار اندکی از مردم در جهان وجود دارند که به نحوه ایجاد قابلیت یادگیری و تفکر، در یک ماشین، آگاهی داشته باشند.

متن کامل خبر:

سرانجام هوش مصنوعی بعضی از بزرگترین مشکلات جهان را حل خواهد کرد، اما برای رسیدن به این مرحله نیازمند  کمک انسان های هوشمند است.  کوک لی، مهندس نرم افزار گوگل یکی از این انسان هاست.

تمرکز گوگل بر روی یادگیر عمیق است که بخشی از هوش مصنوعی است. به آن به عنوان یک ماشین فوق پیشرفته یادگیری نگاه کنید که در واقع علم وادار کردن کامپیوتر ها به یادگیری از طریق داده هاست.

یادگیری عمیق از لایه های چند گانه الگوریتم استفاده می کند که شبکه خنثی نامیده می شود و بدین صورت می تواند تصاویر و متن و احساسات را سریع و کارا پردازش کند.  

این کار بدین جهت انجام می شود تا سرانجام ماشین ها هم مانند انسان ها قادر به تصمیم گیری شوند. اما طبق اظهارات اندرو نگ، یکی از بنیانگذاران مغز گوگل، راه زیادی تا رسیدن به این مرحله باید طی شود.

لی که 34 ساله و داری مدرک دکتری علوم کامپیوتر از دانشگاه استانفورد است 4 سال و نیم است که بر روی پروژه مغز گوگل کار می کند.

لی که اهل ویتنام است، می گوید تعداد بسیار اندکی از مردم در جهان وجود دارند که به نحوه وادار کردن یک ماشین جهت یادگیری و تفکر، آگاهی داشته باشند. یادگیری عمق مبحثی نوین است.

(گوگل با نرم‌افزار مغز مجازی خود یک نقطه تحول جدید در حوزه هوش مصنوعی ایجاد کرد این تکنولوژی که بر اساس طرز کار سلول‌های مغز طرح‌ریزی شده، راه اندازی شده تا محصولات گوگل را هوشمندتر از قبل کند و تشخیص گفتار اولین سرویس گوگل است که از آن بهره می‌برد.

نرم‌افزار خودآموز گوگل بر اساس گروه‌های مجازی از سلول‌های به هم پیوسته مغز مصنوعی کار می‌کند، آنها با یکدیگر تماس بر قرار کرده و در عین حال بر یکدیگر تأثیر می‌گذارند. وقتی این شبکه عصبی در معرض داده‌ها قرار می‌گیرد، ارتباط بین عصب‌های مختلف تغییر می‌کند و این باعث می‌شود که کل شبکه قابلیت نشان دادن واکنش‌های معین به داده‌های دریافتی از یک نوع خاص را از خود بروز دهد و به قول معروف، چیز یاد بگیرد.

شبکه‌های عصبی مجازی سال‌ها است که در زمینه ماشین‌های دارای قدرت یادگیری به کار می‌روند، مثلاً نرم‌افزار شطرنج‌باز یا نرم‌افزارهای تشخیص چهره. و حالا مهندسین گوگل راهی را پیدا کرده‌اند تا قدرت رایانشی را پشت این رویکرد تکنولوژیک قرار دهند و با بردن آن به ورای مرزها قبلی، شبکه‌های عصبی دارای قدرت یادگیری “بدون کمک انسان” را بسازند و نتیجه این پروسه آنقدر قوی شده که می‌تواند به صورت تجاری هم مورد استفاده قرار بگیرد.)

آمار مربوط به این مطلب:

تعداد بازدید:669

نظرات

بازگشت